Walter Zednicek – výstava fotografií.

Výstava fotografií Waltera Zedniceka prezentuje vídeňská architektonická díla z let 1919 až 1939, která natrvalo zformovala podobu rakouského hlavního města. Fotografie architektury obytných staveb, mateřských škol, pracovních úřadů a lázní, částečně v kombinaci s architektonickými návrhy, plány, detailními fotografiemi a dobovými plakáty, působivě ozřejmují bohatství rozmanitých formálních řešení a stavebních typologií v rámci komunální architektury ve Vídni a vybízejí k novým úvahám o těchto mezinárodně uznávaných architektonických dílech.

Výstava Architektura rudé Vídně se koná od 4. ledna do 26. února 2010 v Rakouském institutu Brno (Moravské nám. 15). Výstava bude otevřena vždy od pondělí do pátku od 10 do 13 hodin a od 14 do 17.30 hodin.

Odkazy: fotografie, velkoplošný tisk fotografií, velkoplošný tisk fotografií praha, grafika, pfka, tisk pf, plakat, plakáty, velkoplošný tisk Praha, maxifotky, zvětšování fotografií, maxifototisk fotografií Praha, tisk fotek Praha, fotky, cenik tisku, velkoformátové fotografie, velké fotky, tisk plakatu, tisk plakátů, tisk plakátů Praha, velkoformátový tisk, tisk fotografií, tisk na plátno

Rakouské kulturní fórum v Praze si jako součást Rakouského velvyslanectví v České republice klade za cíl přispět ke zprostředkování věrného a obsáhlého obrazu Rakouska na poli kultury. Vedle prezentace rakouského výtvarného umění, designu, architektury, hudby, literatury, divadla, filmu, nových médií, vědy, vzdělávání, publicistiky a dalších oborů vystupuje Rakouské kulturní fórum jako pojítko mezi rakouskou a českou kulturou, ale i kulturami dalších zemí.

Napsat komentář